1 van onze 6 ´rockwijnen´
Light my fire (€ 14,50)
Artikelnummer: WNR-06-23 Muziek voor je smaakpapillen. Eén van onze 4 rode rockwijnen. Genoemd naar de klassieker van The Doors uit 1967. Het intro van deze rockwijn begint met een Intense rode kleur met violette reflecties. De geurmelodie is stevig met de geur van rode vruchten met geroosterde en mediterrane kruidige ondertonen. Light my fire is volumineus, vlezig, omhullend en intens. Een potentiële klassieker!
De ‘band’ achter de Rock Wines bestaat uit 5 vrienden die elkaar in de wijnwereld hebben ontmoet, liefhebbers van goede rock-‘n-roll die dezelfde droom deelden: innoveren en grenzen verleggen. Het project Wines N Roses heeft duurzame en biologische wortels. Een band die zich onderscheidt door hun geloof in lokale druiven, die zich goed hebben aangepast aan het land en het klimaat. Een groep die niet meedoet aan modetrends maar juist wijnen creeert die het karakter van de druif en zijn oorsprong tot uiting brengen. “De druiven monastrell, garnacha tintorera en bobal zijn in dit wijngebied de hoofdrolspelers. Ze zijn lokaal, karaktervol en vol persoonlijkheid. ´Pure rock-‘n-roll.´, aldus de bandleden. Toni Arraez, eigenaar van bodega Arraez, is één van de bandleden achter het label Rock Wines. Zijn filosofie: “wijnen maken om het leven te drinken”.
2023
garnacha tintorera
15% alcohol
9 maanden rijping op Amerikaans - en Frans eiken
zie voor spijstips bij deze wijn helemaal onderaan deze beschrijving
BIO biologisch, maar niet officieel gecertificeerd
100% eigen import
VdlT Valencia
bodega Wines ´N Roses
The Doors werden in 1967 beroemd met "Light My Fire", dat de nummer 1-positie in de Billboard Hot 100 bereikte. Het was het eerste nummer dat Robby Krieger, de gitarist van The Doors, schreef. Blijkbaar vroeg Jim Morrison zijn collega's om hulp bij het schrijven van een aantal nummers. Krieger vroeg hem waarover hij kon schrijven en Morrison antwoordde: iets universeels. Krieger werd vervolgens geïnspireerd door de vier elementen: aarde, lucht, zee en vuur, hoewel hij zich later, beïnvloed door "Play with Fire" van de Rolling Stones, op slechts één element zou richten: vuur.
Op 12 december 1970, in de Warehouse in New Orleans, was "Light My Fire" het laatste nummer dat Jim Morrison zong voordat hij op 3 juli 1971 in Parijs overleed.
Het etiket is de letterlijke afbeelding van de titel van het nummer: iets in vuur en vlam zetten.
Wat zeggen de kenners?
Wijn-spijs-tips bij deze wijn
Lekker bij vlees, stoofschotels en pasta.
Wijntype
Rood
Label
Biologisch
Wijnstreek
Valencia (Fuente de la Higuera)